Kateřina Hájková
569 55 Janov u Litomyšle
+420 727 954 206, +420 608 176 644
KataHajkova@seznam.cz
www.fejsbasset.cz
Najdete nás zde

Něco o nás

Naše malá, domácí, chovatelská stanice basset houndů F.E.J.S. vznikla na konci roku 2016. A proč F.E.J.S.? Inspirací pro název stanice byly naše bassetky: Fanny, Eny, Jenny a Saxana, které jsme doposud měli a máme. Naši chovatelskou stanici najdete na trase mezi městy Litomyšl a Svitavy.


Baseti byli naše oblíbené plemeno již od mého dětství, kdy jsme si pořídili jako domácího mazlíka první fenku Fanny, kterou jsme po její dlouhý psí život milovali. Poté jsme si pořídili Eny, která nám však náhle ve 4 letech zemřela . A to jsem se již rozhodla pořídit si toho "pravého" basseta s průkazem původu. A tak jsme si jeli pro Jenny z Hlubocké hájovny. A protože basset je smečkový pes, rozhodli jsme se pořídit Jenny kamarádku Saxanu Lady Barnett´s. No a tyto dvě fenečky jsou zakladatelky našeho chovu. Výborně si rozumí, vzájemně se doplňují a tvoří nerozlučný pár. Milujeme je pro jejich typickou bassetí povahu, lásku k dětem, tvořivost a neposednost. Ne všichni jsou líní a stále spící basseti.

Naše bassetky jsou pro nás součást rodiny. Jsou to naše děti, které mají možnost střídavého pobytu jak na velké zahradě, tak v prostoru našeho domu, kde se mohou při špatném počasí schovat. Své fenky krmím přirozenou syrovou stravou (BARF), kterou doplňuji přílohami, zeleninou, popřípadě doplňky stravy (kolagen, oleje, minerály, vitamíny). Snažím se nepotlačovat jejich přirozenost a vodím je i do lesa, kde rádi stopují nebo nahánějí zvěř.

Po dobu 20 let mě basseti ukázali, že život bez psů, je jedna velká nuda. A i když přijdou chvíle, kdy se neshodneme, nadáváme nebo s uslzenýma očima říkáme sbohem a promiň.... Těch okamžiků, kdy při nás stojí a stále a stále na nás čekají, my jim říkáme jak jsou důležití, jak je milujeme, těch okamžiků kdy jsme smutní a jsou to oni, kdo nás rozveselí, těch je mnohem a mnohem víc. A proto máme Bassety :-)

Something about us

Our little family basset hound kennel F.E.J.S. was founded in the end of 2016. And why F.E.J.S.? We were inspired of names of our basset girls: Fanny, Eny, Jenny and Saxana, which we still have got. You can find our kennel between Litomyšl and Svitavy.

webmaster: Michaela Přenosilová
graphic: Šárka Přenosilová ©